Güzellik Sektörüne Müjde

  • Güzellik Sektörüne Müjde

Değerli Meslektaşlarım;

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığının Sözleşme Makamı olduğu Voc-Test Merkezleri-II Hibe Programına Konfederasyonumuz “Esnaf ve Sanatkârlar Yeterlilik Merkezi (ESYEM) Projesi ile başvuruda bulunmuş ve Konfederasyonumuzun projesi anılan makam tarafından başarılı bulunarak 01.02.2016 tarihi itibariyle Konfederasyonumuzca yürütülmeye başlanmıştır. Anılan projede odamızda proje iştirakçisi olarak görev almaktadır.

Esnaf ve sanatkâr teşkilatının en üst düzeyde temsilcisi olan TESK tarafından geliştirilmiş olan söz konusu Proje yine TESK tarafından odamızın da katkıları ile uygulanmaktadır. Proje kapsamında toplumsal ve kişisel hizmetler sektöründe sınav ve belgelendirme sistemi oluşturularak başarılı olan adayların mesleki yeterlilik belgesi alması sağlanacaktır.

Toplumsal ve kişisel hizmetler sektöründe kaliteli bir belgelendirme sisteminin kurulması ve iş piyasasına duyarlı eğitimin temeli olan meslek standardı ve yeterliliklerin hazırlanması sayesinde esnaf ve sanatkâr teşkilatında yaşanan eğitim ve belgelendirme sorununun büyük ölçüde ortadan kalkması beklenmektedir.

Bu kapsamda en çok ihtiyaç duyulan alanlar arasından belirlenen 3 yeni meslek için standart ve yeterlilik çalışmaları gerçekleştirilmiş ve Cilt Bakım uygulayıcısı (seviye-3), Kozmetik Ürünler Tanıtım ve Uygulama Elemanı (seviye-3) ve Bölgesel İnceltme Uygulayıcısı (seviye-3) mesleklerinde hazırlanan ulusal meslek standartları MYK tarafından onaylanarak Resmi Gazetede yayınlanmıştır.

Güzellik Sektörümüze hayırlı Olsun.

İGDESO

Faydalı Linkler

Bölgesel İnceltme Uygulayıcısı (Seviye 3) Ulusal Meslek Standardı

Cilt Bakım Uygulayıcısı (Seviye 3) Ulusal Meslek Standardı

 

Yorum Yok

Yorum Yap

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password